این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است

نیمه اول هفته جاری نسبتا گرم ! نیمه دوم هفته ناپایداری متناوب !

 

با یاد و نام خدا ؛ عرض سلام و وقت بخیر دارم خدمت تک تک همراهان عزیز هواشناسی مستقل استان مازندران

 

خب ؛ برای روز های یکشنبه و دوشنبه ، با استقرار پرارتفاع در تراز میانی جو و تقویت کم فشار سطح زمین ، شاهد افزایش دما در استان خواهیم بود . خصوصا در ارتفاعات گاهی وزش باد گرم رو خواهیم داشت و بعضا در برخی نقاط علی الخصوص ارتفاعات پایین دست احتمال مه هم وجود داره .

اما با نفوذ زبانه های پرفشار از شامگاه دوشنبه و طی روز سه شنبه ، شاهد افزایش ابر خصوصا در جلگه خواهیم بود همراه با وزش باد و کاهش نسبی دما و در برخی نقاط علی الخصوص دامنه ها گاهی با بارندگی پراکنده خواهیم بود .

برای بعد از ظهر و شب سه شنبه و طی روز چهارشنبه ، با تضعیف پرفشار سطح زمین ، شاهد کاهش ابر و افزایش نسبی دما در استان خواهیم بود .

اما از شامگاه چهارشنبه و طی روز پنجشنبه با تقویت نفوذ زبانه های پرفشار ، ناوه تراز میانی جو و نزدیک شدن جبهه سرد به استان ، از غرب به شرق استان شاهد افزایش ابر ، وزش باد گاهی در برخی نقاط نسبتا شدید ، بارندگی ( در برخی نقاط با آبگرفتگی ) ، کاهش دما و در برخی مناطق با رعد و برق خواهیم بود . بعد از ظهر و شب پنجشنبه در شرق استان و بامداد جمعه در غرب استان کاهش ابر رو انتظار داریم .

برای روز جمعه با عبور امواج کوتاه دامنه از تراز میانی جو ، در برخی نقاط خصوصا ارتفاعات گاهی رگبار و رعد و برق پراکنده رو انتظار داریم که در این مورد طی روز های آتی بیشتر بحث خواهیم کرد .

دریا برای بعد از ظهر و شب دوشنبه به مدت 24 ساعت مواج خواهد بود و از شامگاه سه شنبه تا ظهر چهارشنبه کاهش موج و بعد اون توفانی پیش بینی میشه .

 

در زیر هم تجمع بارش ها رو تا پایان هفته از دید مدل ECMWF ملاحظه می فرمائید :

 

 

عزیزان ؛ ممنون میشیم در وب ما عضو شوید ، نظر دهید و در مباحث عمومی هواشناسی ما شرکت کنید و هوای مهرارتون رو گزارش کنید . چون خیلی مطالب هم اونجا گفته میشه . منتظر پاسخ گویی به سوالات شما در بخش نظرات هستیم .

 

با ما همراه باشید .

 

ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇ

 

برای مشاهده کانال هواشناسی استان مازندران بر روی آی پایین کلیک کنید .

 

 

 


هواشناسی بابلسر فورکا

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: استان ,خواهیم ,نقاط ,هفته ,کاهش ,نیمه ,برخی نقاط ,شاهد افزایش ,تراز میانی ,جاری نسبتا ,نفوذ زبانه ,هفته ناپایداری متناوب
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

Akse Aghaye Khamenei
محمد رضا مهری | گاه نوشت ها تأملات در فلسفه غیراولی باباجون شیرازی blog.ir زبانهای خارجه معرفی سایتهای مفيد، کاربردی و جالب دبیرستان غیر دولتی دخترانه آپادانا محمد رضاحسینی hamaseo S-Channels مرکز مشاوره راه نو